»Tu vidimo, kako nepremišljena je bila doslej vladna politika. Najprej so na veliko zviševali, na primer plače za 600 milijonov na leto. Zdaj pa bodo to vzeli nazaj in zdi se, kot da so poplave prav priročen izgovor za ta ukrep.«
»Vlada je te korake preskočila in najprej skočila na obdavčitev ljudi ter podjetij. Ta korak je zagotovo najlažji, dokler še obstaja psihološki občutek, da je treba pomagati. Slej ko prej ta solidarnost nekako izzveni.«
»Lani jeseni, ko je bil proračun v pripravi, je vladal strah, da ne bo elektrike, da bo zmanjkalo plina, cene so divjale, negotovost je bila izjemna in recesija skoraj gotova. Zdaj smo dobili podatke za prvo četrtletje in recesije res ni. Ukrepi za obvladovanje energetske krize so prijeli, imeli smo 0,7-odstotno rast in visoko zaposlenost. To zagotovo vliva optimizem.«
»To bo velik problem, čeprav tako premier kot minister Boštjančič govorita, da je vse pod nadzorom. Da, na papirju je vse pod nadzorom, v praksi pa bomo videli.«
»Glede na to, da se zdaj vse, kar zmanjka pokojninski blagajni, financira iz proračuna, se z reformo odlaša, češ – saj bo ... Zdaj gre po tej poti še zdravstvena blagajna.«
»Včerajšnja napoved premierja Goloba o minimalni zajamčeni pokojnini v znesku 700 evrov in božičnici za upokojence, je po oceni Zdenke Bakalar prava odločitev, saj gre za najbolj ranljivo skupino.«
»Še maja so bili ti padci, ko smo jih primerjali z lanskim majem, okoli 20-odstotni, aprila pa je bilo krčenje za več kot tretjino.«
»Če pogledamo samo slovenski izvoz, ki je ključen za BDP, se je v prvih treh mesecih, ko še ni bilo epidemije, povečal za skoraj sedem odstotkov glede na lanske prve tri mesece, potem pa se je v drugem trimesečju skrčil za petino.«
»Vseeno pa so omejitve pustile dokaj globoke posledice na ekonomijo in težko bi si še enkrat lahko privoščili popolno zaprtje kot pred dvema, tremi meseci.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju